Pro Český rozhlas Plus moderuje pořady Laboratoř, také připravuje pořad Téma dne nebo Souvislosti.
Rozhlasové profesi se věnuje od roku 1996 po studiu učitelství biologie a chemie v Praze a ročním mediálním kurzu ve francouzském Angers.
Začínala na ČRo 6 – Rádiu Svobodná Evropa, 7 let působila na BBC v Praze a v Londýně, pak opět v Českém rozhlase.
Kromě hlavní – moderátorské profese – má zkušenosti z řady reportážních cest, stáží v britském, francouzském a německém rozhlase, ze studijních pobytů v evropských institucích a v USA.
Od začátku profesní dráhy se věnuje popularizaci vědy, v posledních letech prohlubuje svůj zájem o sociální média. Je absolventkou kurzu digitálního marketingu na Columbia Business School.
Příležitostně natáčí rozhlasové dokumenty, mimo jiné v Německu, Švýcarsku, na Ukrajině, v Namibii, na palestinských územích a v Izraeli.
Volný čas věnuje hudbě, sportu a práci s dětmi.
Všechny články
-
Ukrajinští romští uprchlíci v souvislostech
Co říká komplikované hledání řešení situace ukrajinských romských uprchlíků v Praze o tom, jak majoritní česká společnost a její představitelé pohlíží na Romy.
-
Nechápu, proč Rusové nejsou schopni narušit západní dodávky zbraní, diví se analytik Visingr
„Je to především bitva dělostřelectva a obrněných vozidel, takže Ukrajina potřebuje maximální množství dělostřeleckých zbraní,“ uvádí vojenský analytik Lukáš Visingr.
-
Včely a ptáci zvyšují kvalitu kávy. Bez nich úroda klesla o čtvrtinu
Kdyby na kávovníkových plantážích nespolupracovali včely a ptáci, pěstitelé by měli o čtvrtinu horší úrodu. Plyne to ze studie na na třiceti pokusných farmách.
-
Část Evropy by časem mohla Ukrajinu tlačit k vyjednávání, domnívá se bezpečnostní analytik
Válka na Ukrajině trvá už bezmála čtvrt roku. Během té doby se proměnila v opotřebovávací konflikt, konstatuje plukovník generálního štábu v záloze Zdeněk Petráš.
-
Stát může tlumit nárazy. Zvyšování cen ale nakonec musí zaplatit spotřebitelé, říká zemědělec Štefl
Meziroční růst cen zrychlil, a to hlavně v zemědělství. Některé náklady ale stuopají dlouhodoběji, upozorňuje Josef Soukup.
-
V oceánech žijí tisíce RNA virů, o kterých jsme nevěděli. Ovlivňují i světové klima
V různých částech světa vědci objevili 5500 nových druhů RNA virů. Zařadili je do pěti nových kmenů. Studie o nich vyšla v populárně-naučném časopise Science.
-
Rusko kvůli vstupu do NATO Švédsko a Finsko neohrozí, je zaseknuté na Ukrajině, říká analytik Kraus
Vřelá odezva a otevřené dveře, tak reagují členské státy na odhodlání Finska a Švédska připojit se k NATO. Co jejich vstup přinese Alianci? Ptá se Martina Mašková.
-
Komentátor Čaban: Vypadá hloupě, když je nový guvernér ČNB se svým názorem v bankovní radě osamělý
Novým guvernérem České národní banky se stal Aleš Michl, role se ujme od července. Co to bude znamenat pro další vývoj její měnové politiky v časech rekordní inflace?
-
FOTO: Laboratoř Martiny Maškové z Olomouce
Rozhlasová Laboratoř zavítala na Mezinárodní filmový festival populárně-naučných filmů AFO Olomouc.
-
Vědci doporučují konzumovat nanejvýš 20 kilo masa na osobu a rok. Platí to i pro vás
Ze studie univerzity z Bonnu plyne, že pokud má planeta uživit lidstvo, měly by bohaté země proti dnešku snížit konzumaci masa alespoň o tři čtvrtiny.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »