Pro Český rozhlas Plus moderuje pořady Laboratoř, také připravuje pořad Téma dne nebo Souvislosti.
Rozhlasové profesi se věnuje od roku 1996 po studiu učitelství biologie a chemie v Praze a ročním mediálním kurzu ve francouzském Angers.
Začínala na ČRo 6 – Rádiu Svobodná Evropa, 7 let působila na BBC v Praze a v Londýně, pak opět v Českém rozhlase.
Kromě hlavní – moderátorské profese – má zkušenosti z řady reportážních cest, stáží v britském, francouzském a německém rozhlase, ze studijních pobytů v evropských institucích a v USA.
Od začátku profesní dráhy se věnuje popularizaci vědy, v posledních letech prohlubuje svůj zájem o sociální média. Je absolventkou kurzu digitálního marketingu na Columbia Business School.
Příležitostně natáčí rozhlasové dokumenty, mimo jiné v Německu, Švýcarsku, na Ukrajině, v Namibii, na palestinských územích a v Izraeli.
Volný čas věnuje hudbě, sportu a práci s dětmi.
Všechny články
-
Stát může tlumit nárazy. Zvyšování cen ale nakonec musí zaplatit spotřebitelé, říká zemědělec Štefl
Meziroční růst cen zrychlil, a to hlavně v zemědělství. Některé náklady ale stuopají dlouhodoběji, upozorňuje Josef Soukup.
-
V oceánech žijí tisíce RNA virů, o kterých jsme nevěděli. Ovlivňují i světové klima
V různých částech světa vědci objevili 5500 nových druhů RNA virů. Zařadili je do pěti nových kmenů. Studie o nich vyšla v populárně-naučném časopise Science.
-
Rusko kvůli vstupu do NATO Švédsko a Finsko neohrozí, je zaseknuté na Ukrajině, říká analytik Kraus
Vřelá odezva a otevřené dveře, tak reagují členské státy na odhodlání Finska a Švédska připojit se k NATO. Co jejich vstup přinese Alianci? Ptá se Martina Mašková.
-
Komentátor Čaban: Vypadá hloupě, když je nový guvernér ČNB se svým názorem v bankovní radě osamělý
Novým guvernérem České národní banky se stal Aleš Michl, role se ujme od července. Co to bude znamenat pro další vývoj její měnové politiky v časech rekordní inflace?
-
FOTO: Laboratoř Martiny Maškové z Olomouce
Rozhlasová Laboratoř zavítala na Mezinárodní filmový festival populárně-naučných filmů AFO Olomouc.
-
Vědci doporučují konzumovat nanejvýš 20 kilo masa na osobu a rok. Platí to i pro vás
Ze studie univerzity z Bonnu plyne, že pokud má planeta uživit lidstvo, měly by bohaté země proti dnešku snížit konzumaci masa alespoň o tři čtvrtiny.
-
Rozšíření Transalpinského ropovodu zaplatíme. Potřebujeme čas na změnu technologií, říká náměstek
Po Maďarsku a Slovensku se k okamžitému embargu Ruské ropy začíná stavět zdrženlivě i Česko. „Potřebujeme záruky,“ říká náměstek ministra průmyslu a obchodu René Neděla.
-
Ekonom: Bude embargo na ruskou ropu a plyn trvat dost dlouho? Aby se investice na přechod vyplatily
Unijní exekutiva se chystá do šestého balíku sankcí proti Moskvě zahrnout i ropné embargo. Slovensko a Maďarsko kvůli závislosti na těžké ropě z Ruska žádají o výjimku.
-
Zeleň a půda ve městech kompenzují klimatickou změnu. Musí se ale zalévat
Studie vědců z Bostonské univerzity ukazuje, že stromy a půda ve městech dokážou vstřebat víc uhlíku z atmosféry, než jsme si dřív mysleli.
-
Voda, psychosociální pomoc, silnice, obchody. Experti radí, jak dát Ukrajinu na nohy krok za krokem
Do oblasti kolem Kyjeva se opatrně vrací život, ruská ofenziva se přesunula na východ Ukrajina. Co potřebuje území, kterým se prohnala válka, okamžitě a co bude následovat?
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »