Pro Český rozhlas Plus moderuje pořady Laboratoř, také připravuje pořad Téma dne nebo Souvislosti.
Rozhlasové profesi se věnuje od roku 1996 po studiu učitelství biologie a chemie v Praze a ročním mediálním kurzu ve francouzském Angers.
Začínala na ČRo 6 – Rádiu Svobodná Evropa, 7 let působila na BBC v Praze a v Londýně, pak opět v Českém rozhlase.
Kromě hlavní – moderátorské profese – má zkušenosti z řady reportážních cest, stáží v britském, francouzském a německém rozhlase, ze studijních pobytů v evropských institucích a v USA.
Od začátku profesní dráhy se věnuje popularizaci vědy, v posledních letech prohlubuje svůj zájem o sociální média. Je absolventkou kurzu digitálního marketingu na Columbia Business School.
Příležitostně natáčí rozhlasové dokumenty, mimo jiné v Německu, Švýcarsku, na Ukrajině, v Namibii, na palestinských územích a v Izraeli.
Volný čas věnuje hudbě, sportu a práci s dětmi.
Všechny články
-
Syřanka: Cítíme euforii. Ale také jsou tu rodiny 100 000 Asadových vězňů a strach z toho, co najdeme
Na pád Bašára Asada v Sýrii reagují i miliony Syřanů, kteří žijí jinde ve světě, často kvůli režimu. „Je to pro nás pro všechny obrovská satisfakce,“ říká Samíra Sibaiová.
-
Lékaři na Slovensku podávají výpovědi. Pacienti se už potřetí bojí, co s nimi bude, tvrdí exministr
Více než 3300 lékařů z celého Slovenska podalo výpovědi. Vláda Roberta Fica (Směr) proto přijala usnesení, že může vyhlásit mimořádnou situaci a k práci je donutit.
-
Malé ostrovní lišky z Pacifiku ohrožují predátoři, parazit vrtejš i člověk a změna klimatu
Na šesti ostrovech u pobřeží Kalfornie žijí jedny z nejmenších lišek na světě. Nová studie popisuje, jak jejich vymírání souvisí se zásahy člověka i s klimatickou změnou.
-
Česko zvládne výpadek ropy z ruské Družby. Máme zásoby a fungují dodávky z Itálie, uklidňuje expert
„Ruská ropa je specifická, litvínovská rafienerie je na ni nakonfigurovaná. Ale směsi jiných rop ji zvládnou dobře napodobit,“ ujišťuje Ivan Souček.
-
Senátoři o reformě penzí. Vláda neřeší příjmy, vadí ANO. ODS: Ať lidem na důchod přispívají firmy
K nejspornějším částem důchodové reformy patří omezení počtu lidí v náročných profesích, kteří mají nárok na předčasný důchod bez jeho krácení.
-
Bezděk: Důchodový systém nevyřešíme vyššími příjmy. Peníze dnes potřebuje také zdravotnictví či věda
Některé státy přitom dávají na penze víc než Česko. „Ale penzistům je zdaňují. A odvádí z nich sociální a zdravotní pojistné,“ vysvětluje Vladimír Bezděk.
-
Dostat se z ulice k pomoci, která nepřijde až za vámi, je nepřekonatelný problém, popisuje expertka
„V Praze zemře každý rok 25, možná i více lidí bez domova,“ říká odbornice na právo sociálního zabezpečení z Právnické fakulty Univerzity Karlovy Kristina Koldinská.
-
Stará pneumatika do kosmetiky. Vědci přišli na způsob recyklace gumy bez toxické přísady
Nová studie dokládá, že toxická přísada do pneumatik zvaná 6PPD, která posiluje odolnost pryže proti ozónu, se dá rozložit.
-
Hizballáh je výrazně oslaben, Hamás osamocen. Dohoda o příměří má šanci vydržet, věří Kalhousová
Do poslední chvíle na sebe Izrael a Hizballáh útočily. „Chtěly ukázat, že do příměří jdou z pozice síly, nikoli z donucení,“ vysvětluje analytička.
-
Už před 12 tisíci lety lidé zřejmě používali přeslen. Mohly příst ženy i muži
V Izraeli se našly 12 tisíc let staré vápencové kameny s otvorem, na nichž si zřejmě pravěcí lovci a sběrači vyráběli přízi.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »