Markéta Vozková

dramaturgyně, moderátorka

 

V současnosti působí jako dramaturgyně a editorka pořadů Hovory, Studio Leonardo a Leonardo Plus. Hovory také moderuje. 

V Českém rozhlase pracuje od listopadu 2011. Při studiích nastoupila do redakce publicistiky a na stanici ČRo Radiožurnál působila jako produkční pořadů Ozvěny dne, Radiofórum a 20 minut Radiožurnálu.

V květnu 2013 nastoupila na novou stanici analytické publicistiky a mluveného slova – Český rozhlas Plus, kde působila jako produkční pořadů Den podle… a Ranní Plus.

Od roku 2014 do 2020 připravovala živě vysílané pořady a proudové vysílání aktuální publicistiky Českého rozhlasu Plus (pořady Hlavní zprávy - publicistika, Ranní Plus, Odpolední Plus, Den v 60 minutách, Den podle…, Radiofórum).

Od roku 2017 spolupracuje se stanicí ČRo Radio Wave jako editorka, dramaturgyně a moderátorka. Projekty: Audioport - 25 let od rozdělení Československa (2018; živě vysíláno z vily Tugendhat), podcastové série Po sametu (2019), Urny (2020) a Na Hradě (2023).

V roce 2014 spoluzaložila filmovou přehlídku australských a novozélandských filmů Aussie & Kiwi Film Fest a v realizačním týmu působí jako projektová a PR manažerka. Od dubna 2023 moderuje autorský Aussie & Kiwi Podcast - jediný český podcast o Austrálii a Novém Zélandu. Série vzniká u příležitosti 10. ročníku festivalu Aussie & Kiwi FF.

Je absolventka dvou magisterských oborů Univerzity Karlovy – žurnalistiky (FSV) a oboru Elektronická kultura a sémiotika (FHS). Studium věnovala analýze persvazivní komunikace a manipulačních technik (spin doctoring), které jsou využívány v komunikaci s médii i veřejností.

Všechny články

Stránky

Sledujte nás

Kolegové