Byl polívkový, mnohé recepty jsou ale bizarní, představuje Žantovský kuchařku Václava Havla

18. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Michael Žantovský a Václav Havel

Ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský sestavil na počest svého přítele a prvního polistopadového prezidenta originální kuchařku Kančí na dančím.

„Celá desetiletí mě zajímaly příběhy Václava Havla, které se týkaly vaření, kuchaření a hostin pro přátele. Občas jsme nějaké jídlo uvařili spolu a přišlo mně, že by z toho byla hezká knížka příběhů, vzpomínek, receptů a fotografií,“ říká host Hovorů Naděždy Hávové.

Václav Havel a západní rockové hvězdy

Frank Zappa u ministra kultury Milana Lukeše – Praha 1990

Co mají společného Frank Zappa, Velvet underground, Rolling Stones, Joan Baez nebo třeba Pink Floyd? Kromě toho, že hrají skvělou muziku, tak také to, že všichni tuto skvělou muziku hráli v Praze a přijeli tam především kvůli Václavu Havlovi.

Bývalý diplomat dodává, že se v duchu hodnot Václava Havla i on a jeho ‚knihovnický‘ tým snažili o plnou autenticitu a všechny pokrmy poctivě zkoušeli.

„Trvalo nám půl roku, než jsme ta jídla uvařili. Některá z nich jsou bizarními záležitostmi. Olga Havlová, která si vymýšela v tehdy těžké době nejrůznější nesmysly, aby si ji zpříjemnila, ve svém časopise uveřejnila recept na ledinky na cibulce. Nebyla to strojopisná chyba. Skutečně udělali smaženou cibulku a na ni dali kostky ledu. I tento recept, vhodný pro letní dny, v kuchařce nechybí. Jen si musíte dávat pozor, komu ledinky servírujete, aby se daný člověk nerozzlobil,“ podotýká Žantovský.

Byl polívkový

Žantovský jako Havlův tiskový mluvčí a poradce s prezidentem trávil čas stravování prakticky denně.

„Byl, jak se říká, polívkový. I v tomhle jsme si notovali. Občas to ale přeháněl. Když se blížil prostředek dne, říkal vždy: půjdeme na polívku. Mnozí to nejdříve brali jako signál, že se jde na oběd. Ale šlo se skutečně jen na polévku,“ vzpomíná.

Havel viděl Kouř a říkal mi, ať točím pozitivnější filmy, vzpomíná režisér Vorel

Tomáš Vorel

Režisér a scenárista Tomáš Vorel je podepsaný pod filmy Kouř, Cesta z města nebo Gympl. V souvislosti s prvním zmíněným vzpomíná na návštěvu prezidenta Václava Havla.

Lukašenkův hněv

Žantovský také podotýká, že se pracovníci knihovny stále setkávají s novými zdroji a získávají cenné informace o osobnosti prvního českého prezidenta a světového dramatika.

„V posledních třech letech se objevilo několik jeho rukopisných dokumentů o tom, jak prožíval první týdny po vydání Charty 77. Také se objevil deník, který si Václav Havel vedl během prvního uvěznění. A poté, co jsem se v médiích zmínil, že připravujeme tuto kuchařku, ohlásil se nám pán z Brna, který měl vlastnoručně psaný recept Václava Havla na jeho polévku, která se jmenuje Lukašenkův hněv. Je to trošku takový superboršč,“ uzavírá s nadsázkou.

Poslechněte si celé Hovory s Michaelem Žantovským. Vysvětlí ještě, proč Václav Havel neholdoval banketům a recepcím a raději si dal před státnickými večeřemi v ‚hospůdce‘ utopence nebo tlačenku. Objasní také samotný název kuchařky. 

autor: Naděžda Hávová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související