Politika, ekonomika, věda a společnost v souvislostech. Startuje nový diskusní pořad

19. únor 2020

Od 19. února se můžete každou středu po 20. hodině těšit na nový diskusní pořad Souvislosti Plus. Bude zkoumat trendy v byznysu, společnosti, politice i vědě.

Měli bychom být pyšní na rekordně nízkou nezaměstnanost? Odpověď na tuto otázku budou s moderátorem Václavem Pešičkou hledat v prvním dílu Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar a Ladislav Kučera, ředitel české pobočky personální agentury Hays.

Ale Souvislosti Plus se každou středu večer po zprávách ve 20 hodin nebudou věnovat jen ekonomickým otázkám. Zaměří se pravidelně i na další tři tematické okruhy: politiku, vědu a společnost.

Zkoumání trendů do hloubky

Má krize politických stran nějaké řešení? Jak vývoj technologií, služeb, sociálních sítí nebo robotizace změní lidskou práci? V čem a jak budeme muset změnit životní styl, pokud chceme zachránit planetu?

Tyto a podobné trendy bude nový pořad zkoumat do hloubky – díky dostatečnému prostoru 54 minut i díky zvaným hostům. Těmi budou odborníci napříč vědeckými disciplínami i lidé z byznysu, univerzit, ale také studenti a další mladí lidé, kteří už ve svých oborech dosáhli úspěchu.

Politickou debatu bude moderovat Petr Dudek, vědeckou Martina Mašková, ekonomickou Václav Pešička a sociologickou Patricie Polanská.

Podrobnosti o novém pořadu a postupně všechny odvysílané díly najdete ZDE>> 

autor: Petr Šabata
Spustit audio