Major Zeman se neskryje v poli, ve studni ani na lodi do Hamburku. Nepomůžou mu mimikry ani prokleté dědictví. V patách mu je Ivana Chmel Denčevová a tým historiků. Speciál Jak to bylo doopravdy odkryje pravou tvář komunistického kriminalisty a odhalí pravdu o jeho boji s vnitřním i vnějším nepřítelem. O majoru Zemanovi, ale i agentu Bláhovi vám od 4. září řekneme všechno na Českém rozhlase Plus.

Podcastová série v rámci pořadu Jak to bylo doopravdy uvede na pravou míru některá zažitá klišé spojená s tímto normalizačním seriálem a připomene jeho škodlivost pro současnou dobu z pohledu zkreslení historie, šíření dezinformací a vytváření falešné glorifikace práce tehdejšího Sboru národní bezpečnosti:

Celou sérii odstartuje 4. září v 17:00 veřejná debata v Radiocafé na téma Jak dlouho ještě?, která se bude věnovat smyslu a dopadu dlouhodobého, opakovaného reprízování propagandisticky laděných televizních seriálů, natočených před rokem 1989, v demokratických poměrech.

O vzniku normalizačního výtvoru budou diskutovat filmový historik Daniel Růžička, historik Michal Stehlík a velký znalec majora Zemana i agenta Bláhy a komentátor Plusu Jan Fingerland.

Doprovodnou částí série pak bude představení tvůrců seriálu v dalších historických pořadech Českého rozhlasu Plus – ať už v premiérách, nebo v archivních pořadech:

Jak to bylo doopravdy

Portréty tvůrců seriálu

Další pořady