Snažíme se budovat takový domov, jako by měl být pro naše rodiče, popisuje ředitel Domova odpočinku ve stáří

27. listopad 2022

Začíná advent roku 2022 – příprava na Vánoce, kdy křesťané slaví narození Ježíše v Betlémě. Každoročně přináší tento čas nabídku zklidnění, míru a očekávání a taky je to čas solidarity a dobročinných sbírek. Jako původně postní období je advent přirozeně spojen s různými aktivitami ve prospěch chudých, nemocných, opuštěných.

Hosty debaty Vertikály jsou ředitelka Charity Strakonice Olga Medlínová a Aleš Gabrysz, ředitel Domova odpočinku ve stáří, který provozuje Diakonie Krabčice. Moderuje Adam Šindelář.

Poslechněte si celý pořad v audiozáznamu. 

Magazín Vertikály si všimne, že Pražské arcibiskupství prodává Jindřišskou věž. Němečtí biskupové se vrátili z Vatikánu s „jistým znepokojením“, tvrdí jejich předseda. Zeptáme se proč. A podíváme se do jednoho z největších francouzských opatství  do Fontevraud. Moderuje Naděžda Hávová.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.