Prosinec 1989: Herci v obklíčení
Demonstrující studenty podpořili v listopadu 1989 hned v počátcích také herci a další umělci. Právě o nich bude řeč v dalším díle České kroniky.
Krátce po 17. listopadu se k demonstrujícím studentům připojili herci a umělci. Členové pražských divadel vyjížděli do regionů a snažili se mimopražským spoluobčanům vysvětlit, o co vlastně v Praze jde.
Na celostátní sjezd JZD se vypravila Regina Rázlová s kolegou Petrem Čepkem, aby jeho účastníky pozvali na debatní večer s Občanským fórem, který se konal v Národním divadle. Byli vypískáni...
Dokudrama napsala Milena Štráfeldová. Dramaturgie Jan Sedmidubský, v režii Martiny Schlegelové účinkovali: Natálie Drabiščáková, Pavel Oubram, Jan Dvořák a Daniela Bambasová. Natočeno v českobudějovickém studiu Českého rozhlasu, mistr zvuku Michal Kolář.
Zajímavou proměnou prošli začátkem prosince 1989 delegáti sjezdu Jednotných zemědělských družstev. Co přesně se tam odehrálo? Detaily v rozhovru Evy Kézrové odhaluje historik Pavel Mücke z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR.
Související
-
Listopad 1989: Poslední hurá. Vedení KSČ odstupuje
Poslední hurá. Pod tímto názvem vyšly krátce po listopadu 1989 stenoprotokoly zasedání ÚV KSČ, které začalo v pátek 24. listopadu 1989 v tzv. Vokovické Sorbonně.
-
Listopad 1989: Nejsme děti! Dělníci proti Štěpánovi
V listopadu 1989 šéf pražské KSČ zjevně podcenil situaci. Jinak by se na setkání s dělníky ČKD jistě připravil lépe.
-
Listopad 1989: Studenti sobě
Dokudrama se vrací k atmosféře na stávkujících vysokých školách. Nešlo jen o to, jaké politické požadavky je potřeba prosazovat, ale také o vztahy mezi studenty.
Starší díly
Nejnovější díly
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.