Listopad 1989: Studenti sobě

20. listopad 2019

Dokudrama se vrací k atmosféře na stávkujících vysokých školách. Nešlo vždy jen o to, jaké politické požadavky je potřeba prosazovat, ale také o vztahy mezi studenty, které se občas ze dne na den proměnily.

Dokudrama napsala Eliška Kováříková, účinkovali Vladimír Pokorný, Matyáš Darnady, Michal Štěrba, Simona Rejdová, Josef Jelínek a Marek Mikulášek. V režii Jakuba Doubravy natočil Český rozhlas Plzeň.

Studentský život v listopadu 1989 přiblíží Eva Kézrová v rozhovoru s historikem Miroslavem Vaňkem, ředitelem Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR.

autoři: Eva Kézrová , Eliška Kováříková , Jan Sedmidubský , jpr
Spustit audio

Související

Starší díly

Nejnovější díly

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.