Prosinec 1989: Dejte té straně šanci...

9. prosinec 2019

Na přelomu listopadu a prosince 1989 byl za dodnes podivných okolností do Prahy narychlo povolán bývalý reformní tajemník ÚV KSČ, poté disident a chartista Zdeněk Mlynář, aby nakonec před zraky televizních diváků sehrál podivnou roli. 

Za koho mluvil Zdeněk Mlynář v ostře sledované televizní debatě? A proč tam vůbec byl?

Dokudrama napsal Hynek Pekárek. Dramaturgie Jan Sedmidubský. V režii Petra Gábora, se kterým spolupracoval mistr zvuku Marek Hoblík, účinkovali Norbert Lichý, Milan Bahúl, Přemysl Boublík, David Viktora a Alena Sasínová-Polarczyk a František Strnad. V ostravském studiu Českého rozhlasu natočila Tvůrčí skupina Dokument.

Zdeněk Mlynář byl beze sporu velmi zajímavou osobností. Nad motivy, které ho vedly k několika osobním názorovým obratům, se zamýšlí historik Oldřich Tůma z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd. Natáčel s ním redaktor Dan Mrázek.

autoři: Jan Sedmidubský , Hynek Pekárek , Daniel Mrázek , jpr
Spustit audio

Související

Starší díly

Nejnovější díly

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.