Nejnovější
-
2. světová válka
Kdybychom to nevzali my, nastoupili by horší, hájil se protektorátní premiér Richard Bienert
V únoru 1949 zemřel Richard Bienert, poslední premiér Protektorátu Čechy a Morava. Jak je možné, že člověk spolupracující s prvním odbojem skončil jako loutka nacistů?
-
20. století
Velitelé. Zapomenutí hrdinové to neměli lehké na východní frontě druhé světové války ani později
Po roce 1948 byl východní odboj glorifikován, ani to ale některé veterány neuchránilo od pronásledování a věznění. A po listopadu 1989 byli zase vnímáni jako komunisté.
-
2. světová válka
Císař Hirohito. Bál se amerických atomových zbraní, nebo Sovětů?
Japonský císař Hirohito strávil na trůně 62 let svého života. Zažil proměnu Japonska v asijskou supervelmoc, druhou světovou válku i proměnu svého postavení ve společnosti.
-
20. století
František. Skromný a odvážný papež, který bořil očekávání
Odkud Jorge Mario Bergoglio pocházel, co ho formovalo a čím byl výjimečný jako papež František, rozebere v pořadu Hovory Jaroslav Šebek z Historického ústavu Akademie věd.
-
Historie
Slavní hochštapleři. Nakupovali, na co neměli, a prodávali, co jim nepatřilo
Hochštapleři. Podvodníci vyšší kategorie, lidé, kteří s prázdnou kapsou nakupovali, na co neměli, a prodávali, co jim nepatřilo. To vše s klidným výrazem ve tváři.
-
20. století
Slavní hochštapleři: Felix Cámara byl autorem oblíbené komedie i obdivovatelem Frankova fašismu
Kolikrát ročně asi odvysílají televizní stanice film režiséra Otakara Vávry Dívka v modrém? Úspěšná komedie vznikala ve složitém roce 1939 a premiéru měla v lednu 1940.
-
Historie
Korzárky a bukanýři. Vydejte se s legendárními piráty do neprozkoumaných vod
Víte, kdo byl předlohou filmového piráta Jacka Sparrowa? Po kom se jmenuje nejslavnější značka rumu? A že pod vlajkou s lebkou a zkříženými kostmi pluly v Karibiku i ženy?
-
20. století
Nebudu hrobařem církve, řekl estébákům arcibiskup Josef Matocha
Jedenáct let držela komunistická StB v domácím vězení biskupa Josefa Matochu. Izolace trvala i poté, co byly tisíce politických vězňů propuštěny v rámci amnestie.
-
20. století
Slavní hochštapleři BONUS: Čím víc o podvodníkovi Lustigovi vím, tím ho znám míň, říká Motl
Stanislav Motl narazil v Alcatrazu na jméno Viktora Lustiga, který byl vězněn za padělání stodolarovek. Byl to Čechoslovák, který se proslavil tím, že prodal Eiffelovu věž.
-
Devadesátky
Otto Wichterle – od silonek ke kontaktním čočkám
Vědec, který téměř po celou dobu své vědecké práce komunistický režim v Československu značně znervózňoval, se jmenoval Otto Wichterle (1913–1998).
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- …
- následující ›
- poslední »
Další pořady
-
Česko 2025
V projektu Česko 2025 chceme ukázat, jak budou politické strany a uskupení, které by se podle aktuálních průzkumů dostaly do sněmovny, řešit klíčové problémy Česka.
-
Bruselské chlebíčky
S nadhledem každý týden rozebírají aktuální dění v Evropské unii a přehledně servírují ty nejdůležitější události i zajímavosti ze zákulisí evropské politiky.
-
Online Plus
Co se děje ve světě nových médií, vysvětlují odborníci ze světa IT, fanoušci internetu a pionýři mobilních aplikací.
-
Týden Plus
Editorský výběr zásadních a zajímavých událostí uplynulého týdne z domova i ze světa bez tematického omezení.