Hrdinové 21. století? Pomáhají tam, kde jsou potřeba
Hrdinou nemusí být jen voják nebo odbojář. Hrdinou může být i ten, kdo bez ohledu na vlastní nebezpečí pomáhá tam, kde je to potřeba.
Do oblastí humanitárních a živelních katastrof nebo válečných konfliktů spolu s dalšími neziskovými organizacemi vyjíždějí Lékaři bez hranic.
S jedním z nich, dětským chirurgem Janem Trachtou si povídá Lucie Korcová v další epizodě podcastu Hrdinové.
Čtěte také
„Samozřejmě, že se necítím být hrdinou, ale někdy, když se mi po noční službě uvařit hodně dobré jídlo pro děti, tak to jsem hrdina. Ale jinak ne,“ žertuje lékař.
„Hrdinové jsou místní zaměstnanci Lékařů bez hranic – sestry a lékaři, a to proto, že za minimální platy nezištně riskují své životy. Dlouhodobě žijí v těžkých podmínkách a dávají tomu mnohem víc než my.“
„Podívejte se na Ukrajince – jak dnes žijí, co dělají. Tam je spousta neviditelných hrdinů. Ale nevím, proč by měl být hrdinou někdo, kdo jede na šest týdnů operovat,“ uzavírá Jan Trachta.
Další díly uslyšíte každý všední den po 13. hodině, a to až do 17. června. Ve vysílání Plusu, na webu Českého rozhlasu Plus a jako podcast v aplikaci mujRozhlas či dalších podcastových aplikacích.
Související
-
Podcastové léto s Plusem
Hrdinové, Čekání na prezidenta a speciální série Střepy – to jsou názvy úspěšných pořadů z produkce Českého rozhlasu Plus, jediné české stanice mluveného slova.
-
Hrdiny odhalí krizové okamžiky dějin. Vždy byli mezi námi, stejně jako zrádci
Kdo je hrdinou pro slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou? Jaké bylo hrdinství výsadkářů Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka