HLASUJTE: Může ztráta přístupu k Androidu znamenat pro firmu Huawei konec?

Moderní technologie ve výuce na jednu stranu mohou posloužit ke zkvalitnění výuky, na druhou ale mohou také studenty rozptylovat
Moderní technologie ve výuce na jednu stranu mohou posloužit ke zkvalitnění výuky, na druhou ale mohou také studenty rozptylovat

Čínský výrobce Huawei má další velký problém. S okamžitou platností ztrácí aktualizace operačního systému Android od Googlu a pro příští modely bude fungovat jen jeho omezená verze.

John Suffolk z Huawei: Zadní vrátka v zařízení? V minulosti se jich našlo v různých firmách na 30 tisíc

Huawei

Huawei má zájem v České republice vybudovat síť páté generace. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to potvrzuje viceprezident evropské části firmy Huawei pro kybernetickou bezpečnost John Suffolk. Budou zařízení firmy bezpečná?

Mimo Čínu tak budou telefony Huawei s Androidem neschopné provozu. Opatření souvisí s tím, že ministerstvo obchodu USA zařadilo čínskou firmu na černou listinu.

Několik amerických výrobců (například Intel) navíc oznámilo, že skončí s dodáváním součástek pro Huawei.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:  

Co si o tom všem myslíte? Může to znamenat pro značku konec, nebo ne? Eskaluje těmito kroky obchodní válka mezi USA a Čínou, nebo ne? A používali byste Huawei (nebo už používáte) i bez podpory Googlu?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

Spustit audio
autor: Český rozhlas Plus

Související