HLASUJTE: Měla by Evropa přijmout migranty z řecko-turecké hranice, nebo ne?

10. březen 2020
Radiofórum

Turečtí vojáci prý házejí přes hranici s Řeckem kartuše se slzným plynem. Na jiném záběru zveřejněném řeckými médii se turecký obrněnec údajně pokouší prolomit řecké pohraniční zátarasy.

Čtěte také

Turci zase obviňují řecké síly, že na hranici zabíjejí migranty. Oba státy ale tvrzení protistrany popírají.

Zmatkem na hranici se z Turecka do Evropské unie snaží proniknout tisíce migrantů. Do pohybu směr EU se dali poté, co je k tomu na sklonku února vyzval turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Evropská diplomacie považuje postup Turecka za vydírání.

Dnešní Radiofórum se ptá:

Sledujete dění na řecko-turecké hranici? Měla by Evropa přijmout migranty z této oblasti, nebo ne? Jaké opatření by podle vás zajistilo klid na hranici mezi oběma státy? Měla by Evropská unie platit víc peněz na uprchlíky ze Sýrie, kterých jsou v Turecku téměř čtyři miliony? 

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

autor: Český rozhlas Plus
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.