HLASUJTE: Jak vnímáte Gorbačova jako osobnost?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nikdo Gorbačovovi nevezme, že tužby národů našeho regionu nenechal rozdrtit pásy sovětských tanků.
0:00
/
0:00

Ve středu to bude 35 let od zvolení Michaila Gorbačova generálním tajemníkem ÚV KSSS. A 15. března to bude už 30 let od chvíle, kdy se stal Gorbačov prvním prezidentem Sovětského svazu.

V prosinci 1990 se stal laureátem Nobelovy ceny míru za to, že ukončil politiku konfrontace a závodů ve zbrojení a přispěl ke znovunastolení svobody ve východní Evropě.

Dnes 89letý muž patří mezi nejvýznamnější politické osobnosti 2. poloviny 20. století. Jeho éru provází pád komunistických režimů ve východní Evropě, zánik SSSR i konec letité hrozby jaderného konfliktu mezi Východem a Západem.

Pro některé odborníky, zvlášť ale pro samotné ruské občany přesto stále není jednoduché mít v pohledu na tohoto politika jasno.

Dnešní Radiofórum se ptá:

Jak vnímáte osobnost Michaila Gorbačova? Co si myslíte o rozpadu tehdejšího Sovětského svazu?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

Spustit audio
autor: Český rozhlas Plus

Odebírat podcast

Související