Exministr Staněk: Nemám se za co stydět

2. srpen 2019

Antonín Staněk z ČSSD ve středu skončil v čele ministerstva kultury. V příštích týdnech ministerstvo řídí náměstek René Schreier. 

Prezident republiky Staňka v týdnu odvolal s účinností k poslednímu červencovému dni s tím, že nového ministra jmenuje až v polovině srpna. Do té doby je třeba, aby zůstal úřad v péči pověřeného náměstka. Staněk zdůraznil, že ministerstvo zanechává v dobré kondici:

„Ministerstvo kultury se chová hospodárně. Není pravda, že by resort byl jakýmkoli způsobem destabilizovaný, problematický a podobně. Myslím si, že předávám resort v kondici, která je dobrá a nemám se za co stydět.

Antonín Staněk zároveň ujistil, že má ministerstvo připravený návrh rozpočtu. Stále si stojí i za kritizovaným odvoláním ředitelů dvou uměleckých institucí. Ujistil, že se bude kulturní problematice dále věnovat v Poslanecké sněmovně.

Poslancem zůstane i po odchodu z ministerstva. Zároveň chce zůstat i v sociálně demokratické straně, byť její vedení v posledních měsících kritizoval.

Výrok týdne analyzují Patrik Eichler, zástupce ředitele Masarykovy demokratické akademie blízké ČSSD a politický komentátor Deníku Referendum a slovenské Pravdy, spolu s publicistou Petrem Fischerem.

autoři: Martin Matějka , jpr
Spustit audio

Související