Duben 1989: Československo opět volí královnu krásy

28. leden 2019

Je duben roku 1989. V Československu se po dlouhých letech opět volí královna krásy. Finále soutěže se konalo v nově postaveném Paláci kultury a sportu v Ostravě. 

Slavnostní galavačer přenášela i Československá televize. Do soutěže se tehdy přihlásilo více než 2 000 dívek. Vítězkou první novodobé Miss se tehdy stala osmnáctiletá Slovenka Ivana Christová.

Porotu okouzlila souměrnou tváří a přirozeným vzhledem, publikum ji ovšem vypískalo. O tom všem je dnešní díl České kroniky….

Scénář dokudramatu napsal Lukáš Csicsely. V režii Martiny Schlegelové ho do rozhlasové podoby převedli Jiří Untermüller a Tomáš Kobr.

Obnovování soutěže

Organizace znovuobnovené volby královny krásy se chopil tehdejší hudební manažer a producent Miloš Zapletal - muž, který spolupracoval například s Marií Rottrovou, Lucií Bílou nebo Bolkem Polívkou.

Markéta Ševčíková se s Milošem Zapletalem sešla a zjišťovala, jak to tehdy se vznikem Miss vlastně bylo...

autoři: Jan Sedmidubský , jpr
Spustit audio

Související

Starší díly

Nejnovější díly

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.