V Českém rozhlase Plus moderuje publicisticko-analytický proud a pořad Interview Plus.
Zkušenosti s tímto typem vysílání sbíral v české redakci BBC, v níž strávil čtyři roky. Publicistické pořady moderoval i na Radiožurnálu a na Rádiu Česko. Má několikaleté zkušenosti také z tištěných médií, psal do Hospodářských novin a týdeníku Ekonom.
Do Českého rozhlasu nastoupil (poprvé) koncem minulého tisíciletí, hned po absolvování studia masové komunikace na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Studiu vděčí za kritický náhled na média a neustálé zpochybňování jejich role a smyslu.
V současné době zaujatě pozoruje epochální změny, kterými média procházejí. Je bytostně přesvědčen, že právě v době, kdy se celá mediální scéna od základů mění, roste význam veřejnoprávních médií. Stejně tak je přesvědčen, že by měla růst jejich odpovědnost a nároky na sebe sama.
Všechny články
-
Velcí padnou a malí to nezachrání, kritizuje nový systém dotací zemědělec
„Měli jsme 10 tisíc prasat, teď jich máme 8 tisíc a bude to dál klesat, protože to neufinancujeme. Byť jsme do toho investovali a máme výsledky, tak tohle nezvládneme.“
-
Vysychání řek hrozí i v Česku. Sucha byla i dříve, dnes je ale tepleji, vysvětluje hydrolog
Zákaz odběru vody pro zalévání zahrad nebo plnění bazénů patří mezi ty nejméně nepříjemné důsledky sucha.
-
Veřejné finance teď jedou na autopilota, který míří přímo do skály, varuje ekonom Hampl
Podle Hampla nyní už nestačí pouze škrtat, protože celý problém dosáhl takových proporcí, že i kdyby se škrtly výdaje na celé školství, tak by to stejně nestačilo.
-
Pieralli: Favoritka italských voleb vychází z fašistického hnutí. Chytře ale zvolila prozápadní směr
Průzkumy naznačují, že Itálie by mohla mít po záříjových volbách poprvé v čele vlády ženu. Giorgia Meloniová ale musí vyvracet podezření ze sympatií k fašismu.
-
Nový britský premiér bude řešit nejhorší ekonomickou krizi od 2. světové války, soudí právník Přibáň
„Po období Borise Johnsona nastupuje střízlivější politika, ve které je méně charismatu a více důrazu na řešení problémů svírajících britskou společnost,“ míní Přibáň.
-
Středula: Úkolem vlády je teď řešit inflaci a ne stíhačky, které si možná nebudeme moci dovolit
Odbory jsou připraveny už od září pořádat protestní akce, pokud se s vládou nedohodnou na růstu platů.
-
Tchajwanci se považují za Číňany, ale chtějí být součástí demokratické země, vysvětluje geograf
Stojanov upozorňuje, že do pevnínské Číny míří celá třetina tchajwanského exportu. Stejným směrem cestují i vědci, turisté nebo byznysmeni.
-
Pilotů je nedostatek. Mají poloviční platy a strach z nejisté práce, vysvětluje příčiny krize expert
Některá letiště v Evropě musejí omezovat počet letů. Cestující se musejí připravit na dlouhé hodiny čekání, letadla jsou často zpožděná, stovky letů byly úplně zrušeny.
-
Že mají Maďaři plyn za pětinu, je nehorázná lež. Na podzim zdraží sedminásobně, říká exvelvyslanec
Maďarsko se pod vedením Viktora Orbána stalo největším zastáncem Ruska v Evropské unii. Kritiku odráží argumenty o výhodnosti tohoto postoje pro maďarské občany.
-
Rusové nedokáží na HIMARS reagovat. Ukazuje to jejich technologickou zaostalost, míní expert Petráš
„Ruské plány dostávají značné trhliny a není možné postupovat tak, jak si ruská armáda představovala,“ konstatuje vojenský expert.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »