Iva Pekárková: Kamarádku s výhodami

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kondom - sex

Před časem přišlo z Německa skvělé doporučení, jak se chránit před koronavirem, totiž souložit pouze zezadu.

Tím pádem žena nemůže na muže kašlat a ostatně ani mluvit. Jak romantické! 

Teď se doslýchám o dalším doporučení v podobném duchu. Lidé by si měli najít kamaráda či kamarádku s výhodami. 

Nepochopila jsem tak docela, jak přesně kamarádka s výhodami brání šíření viru v populaci. Zřejmě má zajistit, aby promiskuitní jedinci nepobíhali po městě či po vesnici a nepředávali případnou nákazu mnoha dalším jedincům, ať už promiskuitním, nebo nepromiskuitním. 

No budiž. Za předpokladu, že s kamarádkou s výhodami souložíte pouze zezadu a jste jí po dobu koronakrize věrní, může to z epidemiologického hlediska přinést výsledky.  

Ze sociologického hlediska by bylo vhodné používat kondomy, aby sezóna kamarádů s výhodami nepřinesla světu sezónu dětí bez výhod. 

Aby systém kamarádů s výhodami fungoval, měli by takoví přátelé žít ve stejné čtvrti, ve stejné ulici anebo ještě lépe ve stejném domě. Tím pádem nebude důvod vylézat před barák jen proto, abyste ulevili svým sexuálním pudům. 

Moc pěkně vymyšlené. Teď ještě aby nám poradili, kde takové přátele s výhodami sehnat. 

Skvělý nápad. Ale kde ji vzít? 

Vezměte si třeba Dariusze. Dariusz před mnoha a mnoha lety přijel do Anglie z Polska a od té doby přebývá v úzkém přístěnku našeho baráku, chodí si pro jídlo do kostela, na vodku si vydělává jako příležitostný opravář židlí, plotů a jízdních kol a o cigára žebrá. 

Netušíme, kdy měl naposled přítelkyni, nejspíš už to neví ani on sám. 

Iva Pekárková

Teď se k němu donesla zvěst o kamarádce s výhodami, a tak celý den stojí – nemytý, nečesaný a v roztrhané košili  před vchodem do své rezidence a smutně hledí za spoře oděnými dívkami a ženami, kterých teď po ulici běhá mnoho. Skutečně běhá – fitka jsou zavřená, a tak sportují na čerstvém vzduchu. 

„To je skvělá věc, taková kamarádka s výhodami,“ svěřuje se mi čas od času. „Vynikající věc! Že mě to nenapadlo dřív!“