Přechod na DVB-T2 je za rohem. Určitě se dotkne i vás. Víte jak?
Kdo zaplatí přechod na nový vysílací formát DVB-T2? A co nám vlastně změna všechno přinese? Hostem Václava Pešičky byl Lukáš Polák z webu Českého rozhlasu Digitální rádio.
Čtěte také
Jako první a ještě před koncem letošního roku přijde na řadu Praha a střední Čechy, od ledna do června roku následujícího by pak měly utichnout i DVB-T vysílače z ostatních lokalit. Poslední se změny dočkají diváci vysílače Valašské Klobouky – Ploštiny (29. června 2020).
Diváci tak mají na nákup potřebných přijímačů, ať už v podobě televizorů, nebo set-top boxů, v nejkrajnějším případě deset měsíců. Méně času ale mají obyvatelé větších bytových domů, kteří pro příjem volně šířených programů využívají terestrickou platformu. Pro příjem nového DVB-T2 standardu je ve většině případů potřeba zásah odborné servisní firmy, které už mohou mít nasmlouvané závazky na několik měsíců dopředu.
Víc si poslechněte v audiozáznamu pořadu Zaostřeno.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.