Politika na vysoké školy patří, myslí si bezpečnostní analytik Pojar

22. květen 2019

Bezpečnostní analytik Tomáš Pojar je prorektorem soukromé vysoké školy CEVRO Institut už pátým rokem. „Vysoké školy mají být místem, kde se střetávají nejrůznější názory,“ vysvětluje ze své pozice.

„Konfrontace názorů je důležitá pro uchovávání svobody a pro konstruktivní a kritickou debatu. Politika na vysoké školy patří,“ dodává.

Věnujeme se zbytečnostem

Jaroslav Spurný: Máme prezidenta, který ve svých projevech dává přednost velmocem, jakými jsou Rusko a Čína

Jaroslav Spurný, investigativní novinář tč. Respekt

Jaroslav Spurný je jedním ze zakladatelů publicistického týdeníku Respekt. Za investigativní reportážní práci získal Cenu Ferdinanda Peroutky a mnohá další ocenění. „Překvapuje mě, jak málo je tady kritického myšlení,“ říká.

O akademickém prostředí v kontextu lidskoprávních vztahů potom říká: „Levicový progresivismus se stal mainstreamem na většině vysokých škol. Tento diskurz nabíral na síle už v šedesátých letech. Doufám, že je nyní na vrcholu nebo za vrcholem.

Týká se to západních univerzit, ale také médií. Vyhrálo to a stalo se to nejsilnějším proudem. Nemyslím si, že to je dobré a zdravé,“ uvádí a upozorňuje, že se západní společnost věnuje zbytečnostem a nevěnuje pozornost podstatným věcem.

Poslechněte si celý rozhovor Barbory Tachecí s jejím hostem. Tomáš Pojar bude hovořit také o právech jednotlivců a o probelematice střetů názorových skupin.

autoři: Barbora Tachecí , kte

Související