Politika a sport: Masakr na olympiádě v Mnichově aneb Nejhorší den olympijského hnutí
Dne 5. září 1972 bylo Mnichově uneseno a následně zavražděno 11 izraelských sportovců. Únos provedla palestinská skupina Černé září, která údajně vznikla pod záštitou Fatahu. Únosci z Černého září dali této akci krycí název „Ikrit a Biram“ podle dvou vesnic v severní Galileji srovnaných Izraelem se zemí.
Co bylo příčinou teroristického útoku na mnichovskou olympiádu v roce 1972? A jak se do sportovních dějin zapsali Josef Maleček a Ladislav Kubala? Odpovídá další díl z cyklu Politika a sport. Na webu poslouchejte ale jen do 29. června 2024.
Související
-
Politika a sport: Po válce byla první olympiáda v Londýně
Londýn nehostil olympijské hry jen jednou, ale jaká byla historie tohoto velkého sportovního svátku ve městě nad Temží?
-
Politika a sport: Komunisté po únoru 1948 ovládali všechno. Rychle pronikli i do sportu
Komunistická moc se po únoru 1948 dotkla každé oblasti života. Ušetřen nezůstal ani sport. Jeho podoba se pod vedením komunistické strany zásadně proměnila.
-
Politika a sport: Ferenc Puskás – geniální fotbalista, kterému kariéru změnila politika
Mezi 50 nejlepšími fotbalisty v dějinách je i maďarský útočník Ferenc Puskás. Po obsazení v roce 1956 odešel do Španělska a i tam se vypracoval do fotbalové reprezentace.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.