Jak umírají Putinovi kritici? Ondřej Kundra: Novičok nebo kulka
Případ výbuchu v muničním areálu v moravských Vrběticích je jen jednou z mnoha indicií, jež svědčí o sílících aktivitách ruských tajných služeb v evropském prostoru. Investigativní novinář Ondřej Kundra líčí dosud neznámé skutečnosti o jejich agentech, fungování a struktuře.
Čtěte také
Kundra tak činí na základě několika kauz, jako jsou – kromě Vrbětic – atentáty na ruského opozičníka Alexeje Navalného, na bývalé agenty Sergeje Skripala a Alexandra Litviněnka či na bývalého čečenského velitele Zelimchana Changošviliho nebo pokus o puč v Černé Hoře.
„Od Vrbětic, které byly v roce 2014 – tak co rok, to nějaká násilná, spektakulární akce na Západě,“ shrnuje autor v pořadu Interview Plus.
Jeho kniha je také zprávou o investigativní novinářské práci, jež v poslední době získává nečekaně cenné impulzy z prostředí původně amatérské, občanské novinařiny, reprezentované skupinou Bellingcat.
Radioknihu můžete poslouchat čtyři týdny.
Zaujala vás zjištění Ondřeje Kundry? Poslechněte si víc
Související
-
Čistky a profesionálové. Ruský režim se změnil, s opozicí jedná jako se zločinci, tvrdí politoložka
Ruský režim za poslední dva roky prošel zásadní transformací. Důsledky těchto změn analyzuje na stránkách moskevského Carnegieho střediska ruská politoložka Stanovaja.
-
Ruský analytik Leonid Ragozin: V Rusku vakcína Sputnik naráží na malou důvěru veřejnosti
Podcast Vinohradská 12 s ruským novinářem a analytikem Leonidem Ragozinem o Rusku a Sputniku.
-
Stalin, Brežněv, Putin. Jak se v Rusku předává moc a z čeho může vycházet Vladimir Vladimirovič?
Jakou tradici má Rusko ve střídání na nejvyšších mocenských místech? Téma Plus se zaměří na předávání moci v sovětském i postsovětském Rusku od 20. let minulého století.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.