Naše kosmetika se netestuje na zvířatech, ale na lidech, přiznává zakladatelka české firmy Essenté Denisa Jasinská
„Jsem přesvědčena, že když člověk dělá věci, kterým věří, a věnuje tomu dostatek úsilí a energie, tak se to vždy dříve či později vrátí. Alespoň u mne to tak funguje. Důležité je věci nevzdávat s prvním neúspěchem. Nakonec právě tyto neúspěchy nás velmi často posunout dále,“ říká zakladatelka české kosmetické značky Essenté Denisa Jasinská.
„Kosmetika je dnes už skoro věda je, protože existuje spousta aktivních látek, které dokážou velmi příznivě ovlivňovat pleť. Pokud si dnes chcete koupit kvalitní kosmetiku, je spousta produktů na výběr,“ tvrdí v pořadu Hovory.
Když Jasinská popisuje, jak vzniká její kosmetika, tak prozrazuje, že celý proces od první myšlenky až k realizaci trvá klidně i dva roky.
Čtěte také
„Samozřejmě že jsou produkty, na kterých pracujeme už i šest let – a stále nemáme hotovo. Začíná to první myšlenkou, kdy si ujasňujeme, komu produkt chceme nabídnout, pak jak má vypadat, jakou má mít konzistenci, jak vonět a tak dále. A pak už je to alchymie.“
Pak se vyrobí pár testerů, které rozdají mezi spolupracovníky, dobrovolníky, rodinu a dalším – a v té chvíli začíná fáze testování. „Na zvířatech se ale už netestuje, testuje se na lidech,“ dodává.
„Ze začátku jsem testování považovala za výhodu, dnes už to beru spíš jako oběť,“ přiznává.
Když k nám přijde kontrolní úřad, tak jedou větu za větou, co všechno deklarujeme, cokoli uvedeme na etiketě. Vše chtějí doložit.
Denisa Jasinská
Může si spotřebitel být jistý, že je pravda to, co se o kosmetických výrobcích říká v reklamě?
„Před mnoha, mnoha lety to bylo určitě benevolentnější a spousta přípravků deklarovala věci, které nebyly úplně pravdivé. Nicméně dnes jsou kontrolní úřady. Když k nám přijde kontrolní úřad, tak jedou větu za větou, co všechno deklarujeme, cokoli uvedeme na etiketě. Vše chtějí doložit,“ prozrazuje Denisa Jasinská.
Celý rozhovor pořadu Hovory najdete v audiu. Ptal se Vladimír Kroc.
Související
-
Mění se pohled na erotické pomůcky. Teď otevírám téma menstruace, říká designérka Anna Marešová
Ještě před tím, než Annu Marešovou proslavil její design erotických pomůcek pro ženy, získala Cenu Národního technického muzea. A to za návrh tramvaje pro hlavní město.
-
Designérka obuvi Buch: Zapomíná se na to, že bota je tu kvůli chodidlu, které se má respektovat
„Bota by měla poskytovat noze absolutní respekt k jejímu přirozenému anatomickému tvaru,“ tvrdí šéfka ateliéru Designu obuvi Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Jana Buch.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
![ze_světa_lesních_samot.jpg ze_světa_lesních_samot.jpg](https://plus.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/30211a0c09767f56cedafa33e6481497.jpg?itok=KWqo-X-T)
![](https://plus.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/1cbf078c2113e4a20ba2b4185c2821e2.jpg?itok=FkhfJLo4)
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.