Masožravé rostliny v botanické zahradě

16. září 2005

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy se stala v těchto dnech dočasným domovem neobvyklých rostlin. Ve svých sklenících pořádá ve spolupráci s Darwiniánou, čili Společností pěstitelů masožravých rostlin a jiných botanických kuriozit, velkolepou výstavu masožravých rostlin.

Výstava začala 15. září a navštívit ji můžete až do 25. září. Pro návštěvníky je otevřena od 9 do 18 hodin. K vidění je toho opravdu hodně, zvlášť o tomto víkendu. Od dnešního odpoledne do neděle je totiž i výstavou mezinárodní, protože její víkendovou součástí je i Euroburza, prodej a výměna rostlin z kolekce zahraničních pěstitelů, kteří své výpěstky předvádějí pod hlavičkou EEE (European Exchange and Exhibition) na podobných akcích každý rok v jiné zemi. A letos vyšla řada na Prahu.

Takže, máte-li čas, přijďte se podívat. Čekají na vás masožravé rostliny všech kontinentů i naše domácí druhy. Uvidíte rostliny lovící svoji kořist pomocí lepivých listů (rosnatky, tučnice), barevných soudkovitých láček (láčkovky, špirlice, darlingtonie), mikroskopických měchýřků (bublinatky) a samozřejmě i mucholapku podivnou, která kořist aktivně loví sklapovacími listy. Výstava je prodejní. Koupit si můžete nejen "masožravku", ale i orchideje, tillandsie i další exotickou flóru. Samozřejmě zde funguje i poradenská služba. Více se o výstavě i masožravých rostlinách dozvíte na www.darwiniana.cz a info@darwiniana.cz

autor: mip
Spustit audio

Více z pořadu