Listopad 1989: Soud s Miroslavem Kusým a spol. Poslední politický proces v Československu

13. listopad 2019

Dne 13. listopadu 1989 se v Bratislavě začalo rozhodovat v posledním politickém procesu v Československu o vině politologa a filozofa Miroslava Kusého.

Je 13. listopadu roku 1989 a v bratislavském justičním paláci se chystá soud s prof. Miroslavem Kusým, Hanou Ponickou, Vladimírem Maňákem a Antonem Seleckým. Další člen tzv. Bratislavské pětky Ján Čarnogurský je souzen zvlášť. Soudní řízení ovšem nenechává veřejnost v klidu...

Dokudrama napsal Lukáš Csicsely. V režii Simony Křístkové, se kterou spolupracoval mistr zvuku Marek Hoblík, účinkovali Marek Cisovský a Dušan Urban. Natočeno v ostravském studiu Českého rozhlasu.

Takzvaná bratislavská pětka (Ján Čarnogurský, Miroslav Kusý, Anton Selecký, Hana Ponická a Vladimír Maňák) byli slovenští disidenti, kteří byli po srpnu 1989 popotahováni bratislavskou justicí. Podrobnosti zjišťoval Pavel Hlavatý v rozhovoru s historikem Petrem Blažkem.

autoři: Jan Sedmidubský , Pavel Hlavatý , Lukáš Csicsely , jpr
Spustit audio

Související

Starší díly

Nejnovější díly

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.