Každý vložil do oživení bývalého brownfieldu mnoho osobní energie, říká architekt Smíchov City Redčenkov
„Mám radost, že se při práci na pražském projektu Smíchov City potkali zajímaví architekti a výsledkem jsou zajímavé symbiózy. Každý z tvůrců vložil do oživení bývalého brownfieldu mnoho osobní energie,“ říká architekt Boris Redčenkov z ateliéru A69.
Čtěte také
Na Smíchově vznikne multimodální terminál a nová čtvrť, kde architektonické studio vytvořilo hlavní rozčlenění v blocích.
„Jednotlivé budovy ale navrhli různí architekti. To je, myslím, nejsilnější signál, a kde se že naplňuje vize tradiční blokové zástavby typická pro hlavní město v 19. století.“
Jak vypadá srozumitelně definovaný městský prostor? Redčenkova rodina v roce 2022 oslavila sto let od příchodu do Československa. Kam až sahají kořeny jeho rodu? Moderuje Ondřej Konrád.
Související
-
Smíchov City
Transformace železničního brownfieldu na pražském Smíchově se dá označit za vlajkovou loď novodobých proměn Prahy.
-
Ulice pražského Smíchov City jako pocta ženám. Ponesou jména Madeleine Albrightové i Medy Mládkové
Nová čtvrť Smíchov City vzniká v místech opuštěného brownfieldu. Hlavní ulice včetně kilometrového pěšího bulváru ponesou jména významných žen.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.