Daniela Písařovicová končí v ČT. „Může být do budoucna ohrožena, teď to nevnímám,“ řekla před rokem

11. prosinec 2020

Daniela Písařovicová moderovala od roku 2013 hlavní večerní zpravodajskou relaci České televize Události. Novinářskou zkušenost má pouze z veřejnoprávního média a podle svých slov vnímá i proto způsob, kterým instituce informuje diváky o dění, jako ten správný. Po šestnácti letech ale v ČT končí. Připomeňte si její postřehy v Osobnosti Plus z dubna 2019.

„Připadá mi, že Česká televize může být do budoucna ohrožena, ale bezprostředně a aktuálně to tak nevnímám,“ uvedla v roce 2019.

Premiéra: 23. 4. 2019

Největší hrozbou pro ni mohou být ti, kteří nejvíce křičí ohledně neobjektivity veřejnoprávní televize. Nejde jen o skupinu poslanců, ale i o další,“ dodala bez upřesnění.

Každý přemýšlí jinak

Písařovicová původně vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, v oblasti médií ale působí už šestnáctý rok.

Čtěte také

„Že bych měla nějaké vzory, někoho uctívala, sledovala každý jeho pořad a říkala si, že taková bych jednou chtěla být také, to nemám. Myslím, že každý přemýšlí jinak a bála bych se, že ve finále budu chtít jen někoho kopírovat. A to se vám ani nikdy nepodaří dokonale. Nakonec i výborný moderátor může zkazit rozhovor, protože třeba neměl svůj den, nebo nebyl skvěle připravený,“ řekla v Osobnosti Plus.

„Velmi se mi líbí práce Martina Veselovského, ráda se dívám na rozhovory Daniely Drtinové, stejně tak na Světlanu Witowskou. Myslím si, že v současném obsazení Událostí a Událostí, komentářů odvádí stabilně všichni dobrou práci. A to jsou pro mě také vzory.“

Využívám svého občanského práva

Narozdíl od svého kolegy Václava Moravce, který kvůli novinářské objektivitě nechodí k volbám, Písařovicová volí pravidelně. „Jsem ráda, že mohu využívat svého občanského práva a k volbám chodit. A myslím si, že by se lidé měli alespoň tímto způsobem spolupodílet na směřování naší země,“ poznamenala.

Při jedné příležitosti dokonce prohlásila, že je-li někdo schopen vést rozhovor, aniž by ho zatěžoval vlastní volbou, tak není profesionál.

Čtěte také

„A nemá tam, co dělat. Ano. Za tím si stojím. Václav Moravec ať dělá, co uzná za vhodné. A dělá svoji práci s nejlepším vědomím a svědomím. A potom ať klidně nechodí volit. Jestli je to pro něj způsob, jak ještě lépe poukázat na svoji nestrannost, tak ano. Ale nemyslím si, že je to nutné.“

Moderátorka otevřeně hovořila i o tom, jak vnímá jako novinářka v centru pozornosti kritiku okolí. „Myslím, že si dokážu stát za vlastním názorem, ale samozřejmě jsme ráda za to, že mi někdo říká: tohleto by chtělo zlepšit, tohle se mně nelíbilo. Protože právě kritika vás velmi posouvá dopředu,“ vysvětlila.

Daniela Písařovicová

Daniela Písařovicová

Daniela Písařovicová je moderátorka a redaktorka. Od roku 2013 moderuje na ČT pořad Události a od roku 2018 také Události, komentáře. Pochází ze Znojma, vystudovala Vysokou školu ekonomickou. Od září roku 2006 pracuje v České televizi, kde reportovala ekonomické zprávy v pořadu Ekonomika ČT24, moderovala Interview ČT24 a s Davidem Borkem také ranní zpravodajské Studio 6.

Poslechněte si celý rozhovor Barbory Tachecí s Danielou Písařovicovou. Moderátorka České televize zavzpomínala na rozhovor s Andrejem Babišem, hovořila ale také o míře svého sebevědomí.

autoři: Barbora Tachecí , kte

Související