Witowská: Ženy, které pracují v médiích, jsou silné. Musejí být

28. říjen 2019

REPRÍZA | Světlana Witowská je jednou z hlavních tváří zpravodajství veřejnoprávní České televize. Teď ale podle Deníku N. oznámila,  že v hlavních zpravodajských pořadech končí.

V roce 2019 připravila knižní rozhovor s kolegyní Kamilou Moučkovou, takže setkání s Barborou Tachecí v Osobnosti Plus je z velké části věnováno osobnosti jedné z prvních televizních hlasatelek.

„Zajímají mě silné ženy, proto jsem si vybrala Kamilu. Zažila všechny prezidenty, dobu, kdy neexistovaly mobily a platební karty. Myslím, že během svého života, je jí 92, zažila snad životů deset,“ říká. 

Čtěte také

Na otázku, jestli i sebe považuje za silnou ženu odpovídá: „Ano, jsem jí také. Myslím, že všechny ženy, které se pohybují v médiích, musejí být silné. Je to obrovský tlak a velké konkurenční prostředí. Potkáváte se se silnými lidmi a musíte být také silní. Abyste mohli odrážet nejrůznější útoky.“

Podle Witowské patří mezi další ženské osobnosti i manželky sportovců. „Musí tím vším velmi trpět a být statečné. Slávou svých mužů a životem v ústraní, samotou, stálým stěhováním," poznamenává. 

Je to výzva

Witowská hovoří o svém přístupu k politikům v televizním studiu. „Snažím se být korektní. Ve smyslu, že když jdu do studia, pokouším se nemít předsudky a snažím se nemít ani jasný názor na věc. Samozřejmě, že mám názor. Chodím volit a také mám nějaké politické preference. Ale snažím se k tomu přistupovat s ohledem třeba na své rodiče, kteří je mají úplně odlišné. Stále si říkám, že jsem ve studiu i za ně,“ podotýká moderátorka. 

Světlana Witowská, novinářka a moderátorka hlavní zpravodajské relace České televize Události

Zároveň popisuje, nakolik je konfrontace s názory hostů osobní. „Neberu to jako svůj souboj. To mě baví, když mám hostů víc. Pro mě je výzva přemluvit hosta, aby odpověděl, nebo aby řekl něco, z čeho si už divák může udělat obrázek sám,“ dodává. 

Poslechněte si celý rozhovor Barbory Tachecí. Witowská mimo jiné prozradí, co poradila svému synovi před podáním přihlášky na žurnalistiku. „Někdy je důležitější to, co v novinách napsaného není,“ říká. 

autoři: Barbora Tachecí , Kateřina Tesařová

Související