Advokát: Istanbulská dohoda neohrožuje tradiční rodinu, pokud za tradici nepovažujeme domácí násilí
Poslechněte si debatu Vertikály o istanbulské úmluvě
Proč unijní dokument zvaný Istanbulská úmluva dráždí českou veřejnost a proč nebyl dosud ratifikován. I když se situace pomalu zlepšuje, Češi stále jen neradi vnímají, že existuje domácí násilí. Diskutují docentka na Právnické fakultě Karlovy univerzity Kristina Koldinská a advokát Daniel Bartoň. Moderuje Eva Hůlková.
Související
-
Domácí násilí zažila třetina českých žen, Istanbulskou úmluvu potřebujeme, míní právník
Přijetí úmluvy je podle Pavla Houdka důležité i proto, aby politici nemohli tak snadno omezit financování organizací, které pomáhají obětem násilí.
-
Za znásilnění v Česku osm devět let „natvrdo“? To bych chtěla vidět, říká advokátka Lucie Hrdá
„Všichni měli pocit, že když vás někdo znásilní, tak pachatel bude sedět. Teď zjišťují, že se to neděje,“ říká advokátka Lucie Hrdá.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.