Češi si potřetí v historii volí prezidenta v přímé volbě. Poslechněte si poslední superdebatu kandidátů

12. leden 2023

Prezidentské volby v Česku začaly. Ať už máte jasno, nebo se teprve rozhodujete, poslechněte si poslední debatu prezidentských kandidátů. Moderuje Jan Pokorný.

Sledujte s námi první volební výsledky a poslechněte si analýzy odborníků:

  • Volební speciál / 14. ledna 14:05–20:00

Kdo je nejblíže postupu do druhého kola prezidentských voleb? Rozhovory s hosty, ale také postřehy komentátorů a analýzy odborníků. Moderují Jan Pokorný a Jan Bumba.

  • Povolební speciál: Finálový výběr / 15. ledna 11:05–12:00

Na co se kandidáti před 2. kolem zaměří? Jak mohou během 14 dní přilákat voliče na svoji stranu? A které kroky se naopak v minulosti nevyplatily? Moderují Karolína Koubová a Tomáš Pancíř.

To vše najdete na našem webu Prezidentské volby 2023 a na sociálních sítích. Nejaktuálnější volební zpravodajství včetně průběžných výsledků sledujte na serveru iROZHLAS.cz.

autor: Jan Pokorný

Čekání na prezidenta

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.