Červenec 1989: Vystoupení prvního soudruha
Vystoupení generálního tajemníka KSČ Miloše Jakeše v kulturním domě v Červeném Hrádku u Plzně se v létě 1989 stalo senzací. Tajně vynesená nahrávka Jakešova projevu začala kolovat mezi lidmi.
Objevila se i ve vysílání Svobodné Evropy. Byla to událost, která předznamenala pád komunismu v Československu.
Dokudrama napsal Jaroslav Miška. Je léto 1989 a na byt disidenta Alexandra Vondry zvoní jeho přítel literární kritik Josef Vohryzek. V režii Pavla Krejčího účinkovali: Michal Przebinda a Josef Pejchal.
Ze zmíněného projevu Miloše Jakeše si pár měsíců před listopadovou revolucí dělali lidé legraci už zcela veřejně.
Jak se ale dozvíte z rozhovoru redaktora Pavla Hlavatého s historikem Petrem Hlaváčkem, podobných rétorů měla komunistická strana za dobu své vlády víc.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Starší díly
Nejnovější díly
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.