-
Kosatík: Bez Beneše by nebylo Československo a v roce 1938 naopak bylo. Nebyl rváč, Masaryk by řval
„Vzestupy a pády měl Beneš veliké a národ to sdílel s ním. Jeho vlastnost, že se rád dělil o odpovědnost s jinými, když ji měl nést, jsme převzali,“ usuzuje Kosatík.
-
Je přirozené cítit své kořeny, ale modrá krev už dnes nic neznamená, říká František Kinský
Jak žijí šlechticové dekády po pádu režimu, který je pronásledoval? „Ta nešťastná doba už je za námi. Český stát se zachoval velkoryse, tak proč žehrat,“ říká Kinský.
-
Trump je silně intuitivní politik. Je pánem svých vlastních slibů, nikoliv otrokem, popisuje Fištejn
„Dlouhodobým cílem je připravit Írán o vůdčí místo na Blízkém východě. Výměna režimu je na pořadu dne. Teokratický islámský režim je v Íránu neudržitelný,“ tvrdí esejista.
-
Čistky na ministerstvech jsou o pomstě, vyhodnocuje Pečinka a varuje: Může dojít k „ficizaci“ státu
„Nová ministryně na ministerstvo financí přišla s detailním seznamem, na kterém jsou lidé, kteří s ní nespolupracovali během posledních čtyř let,“ říká komentátor Pečinka.
-
Nový lídr Íránu může být tvrdší než Alí, říká Nafariehová. Pokud se toho dožije, podotýká aktivista
„Je dost možné, že se Chameneí bude chtít velmi krutě pomstít,“ varuje filmařka. Yousef dodává: „Režim je oslabený. O to víc se ale snaží prát, střílí všude rakety, drony.“
-
Expert: Nový ajatolláh Íránu je konzervativní. Bez útoku by možná přišla přirozená generační obměna
Novým duchovním vůdcem Íránu byl zvolen syn zabitého ajatolláha Modžtabu Chameneí. Volba není překvapivá, je to reprezentant konzervativní části režimu, říká Jan Daniel.
Stránky
- « první
- ‹ předchozí
- …
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- …
- následující ›
- poslední »