Umělá inteligence nemůže proti lidstvu bojovat. Alespoň zatím, ujišťuje výzkumník
„Ve vztahu k umělé inteligenci máme určitě na výběr v tom, do jaké míry si zachováme své lidství,“ tvrdí Petr Somol, ředitel výzkumu umělé inteligence ve společnosti Gen Digital.
Čtěte také
„Protože jeden z klasických strachů z umělé inteligence směřuje k tomu, že se AI (Artificial Intelligence) sama rozhodne proti nám nějak vystoupit. Ale minimálně v tuto chvíli tato technologie tyto vlastnosti nemá,“ dodává.
Zdůrazňuje přitom slovo zatím. Následně doplňuje: „Myslím, že ještě hodně dlouhou dobu bude opravdu záviset na tom, co do AI vloží lidé a tvůrci.“
Víc si poslechněte v audiozáznamu pořadu Hovory, ptá se Petr Vizina.
Související
-
České školství je v přístupu k AI liberální. Učitelé myslí realisticky, chválí pedagogy Koubský
Třetina učitelů na základních školách využívá ve výuce nástroje umělé inteligence, vyplývá to z výzkumu Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.
-
Šéf Spotify: Umělec může použít AI, obsah platformy ale nesmí sloužit jako zdroj strojovému učení
Šéf švédské streamovací služby Spotify Daniel Ek tvrdí, že nemá v plánu úplně zakázat obsah vytvořený umělou inteligencí.
-
AI vnímám jako zrcadlo globální komunity v jedné osobě, říká teoretička umění
„Umění vždy reaguje na aktuální fenomény ve společnosti,“ myslí si kurátorka festivalu Re-connect Art a teoretička umění Jitka Hlaváčková.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.