Rok s covidem v Česku. Co všechno se změnilo a jak se s tím umíme vypořádat? Odpoví Speciály Plusu
Wu-chan, Lombardie, Spojené státy, Švédsko. Jak pandemii zvládají v zahraničí?
Zatímco před rokem se čínské město Wu-chan zcela uzavřelo na několik týdnů, dnes je symbolem toho, jak se samotná Čína dokázala s koronavirem vypořádat. Jak přesně to v Číně vypadá? Proč se první skutečné ohnisko nákazy objevilo v italské Lombardii a jak na to dnes místní vzpomínají? A čemu vděčí Švédové za to, že platí za zemi, která se s pandemií vypořádala jako jedna z nejlepších na světě? Poslechněte si přehled, který připravili naši zahraniční zpravodajové.
Související
-
Konvalinka: Řežeme ránu pomalu a tupým nožem, aby to tolik nebolelo. Musíme víc dupnout na brzdu
Česko je po roce soužití s koronavirem v tristní situaci. Současná opatření podle Jana Konvalinky šíření viru utlumí. „Obávám se, že jen utlumí, ale nezastaví dost nízko.“
-
Bartoš: Pandemie se nedá řídit podle průzkumů. Lidé budou víc věřit vědcům než divokým tiskovkám
Rok poté, co lékaři v Česku potvrdili první výskyt nového koronaviru, začíná tvrdý lockdown. Budou tentokrát opatření vlády fungovat?
-
Nechat si vpravit vakcínu je znak důvěry v systém, vysvětluje sociolog, proč lidé očkování odmítají
Jednou z významných kapitol uplynulého roku boje s pandemií koronaviru SARS-CoV-2 je očkování. Závod o vývoj vakcíny vystřídalo dilema – očkovat, nebo neočkovat?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.