První britské auto bez řidiče

17. únor 2015

Britská vláda od letošního února povolila veřejné testování automatických aut bez řidiče. Jako první se veřejnosti předvedlo malé britské kabinové vozítko pro lokální přepravu, které nese jméno LUTZ Pathfinder.

LUTZ (Low-carbon Urban Transport Zone) podnikl první veřejné testovací jízdy v londýnské Greenwichi 11. února 2015. Zatím jezdil hlavně uvnitř zón pro chodce. Jeho tvůrci patří k firmě RDM Group, která sídlí v Coventry. Zkoušky spadají pod zastřešující projekt Autodrive, který je řízen vládním centrem Transport Systems Catapult.

Na zkoušky vozidel bez řidiče bylo celkem vyčleněno 19 milionů liber. V rámci projektu Autodrive bude postupně vyzkoušeno asi 40 vozidel, přičemž nejdřív se zkoušky odehrají v “městské laboratoři” v Milton Keynes a až potom budou povoleny jejich testovací jízdy na dalších veřejných komunikacích. Na projektu participují, mimo jiné, také automobilky Ford a Jaguar Land Rover.

Kabinový LUTZ obsahuje 2 sedadla pro cestující, má elektrický pohon a akční rádius přes 60 kilometrů, jeho maximální rychlost činí 24 kilometrů za hodinu. Je schopen být v provozu maximálně 8 hodin na jedno dobití. Jeho automatický řídicí systém získává data z 22 senzorů. Jde o několik kamer s celkovým panoramatickým rozsahem 360 stupňů, několik laserových lokátorů (LIDARů) a klasický radar. Z těchto dat si pak umělý mozek auta neustále vytváří virtuální model svého okolí. Systémy vyvíjeli odborníci z Oxfordské univerzity, konkrétně z pracovní skupiny Mobile Robotics Group. LUTZ bude určen především pro lokální dopravu v rámci města, například při nakupování nebo při pohybu v rámci rozsáhlých areálů.

LUTZ - první britské auto bez řidiče

I když budou testy britských aut bez řidiče úspěšné, v běžném provozu je hned neuvidíme. Britská dopravní legislativa bude totiž nové technologii přizpůsobena v roce 2017 a odpovídající mezinárodní regule tuto změnu zaznamenají až v roce 2018. Jen samotné testy mohou trvat až 3 roky.

V nejbližší době je také očekávána veřejná zkouška britského automatického auta BAE Wildcat, což je upravený terénní džíp, vyráběný zbrojovkou BAE systems. Místem konání bude v tomto případě Bristol.

Zdroje: Telegraph 1, Telegraph 2, Engadget, Serious Wonder, Mirror, Independent, BBC, TS Catapult, RDM Group

autor: Pavel Vachtl
Spustit audio