Přijmout dítě, které není vaše, je velké životní rozhodnutí, říká Wicki z Institutu rodinné péče Natama
Hostem Hovorů je Michaela Wicki, výkonná ředitelka nestátní organizace Institutu rodinné péče Natama. Mluvit bude o pěstounské péči, o přípravě a doprovázení lidí, kteří se rozhodnou osvojit si dítě z dětského domova nebo kojeneckého ústavu. Ale také o tom, jaké jsou představy pěstounů a jakou zkušenost mají s anglicky mluvícími páry. Moderuje Tatiana Čabáková.
Poslechněte si celý pořad v audiozáznamu.
Související
-
Největší obava budoucích pěstounů? Původní rodina dítěte
Hela Dvořáková pozvala do pátečního Dobrého dopoledne psychologa Ondřeje Jirásku. Působí jako lektor v oblasti pěstounské a osvojitelské péče.
-
Kojenecké ústavy postupně zaniknou. Teď ale chybí pěstouni, říká ředitelka jednoho z nich
Novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí mění kromě jiného podmínky umísťování dětí do kojeneckých ústavů. Je to správně, nebo ne?
-
Děti, které v Česku nikdo nechtěl. „Díky adopci do zahraničí mají šanci v životě uspět.“
Novou rodinu v zahraničí loni našlo 22 dětí z Česka, které by jinak pravděpodobně strávily dětství v ústavech. Letos pak k novým rodičům do zahraničí zamířily další 3 děti.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.