Po porodu se ženské tělo mění. Mějte se rády, doporučuje ženám autorka projektu Tělo s příběhem
Kateřina Kopicová hledala v těhotenství informace o proměnách ženského těla, nenašla je, tak postupem času vytvořila web s názvem Tělo s příběhem. „Vše začalo v době, kdy jsem čekala svého prvního syna a na bříšku se mi objevily strie. Myslela jsem, že jsem jediná, začala o tom mluvit a zjistila, že v tom rozhodně sama nejsem – jen se o tom nemluví a nepíše,“ popisuje své začátky.
Čtěte také
Dnes web pomáhá ženám nejen po porodu přijmout své tělesné změny, snaží se jim dodat sebevědomí a díky sdílení i pocit, že v tom nejsou samy.
„Ani já nemám příběh jen o mateřství, přestože je to na mém těle asi nejvíc vidět. Můj největší příběh je roztroušená skleróza. Ta se na mně podepisuje víc,“ přiznává.
Proto její web neotvírá pouze mateřská, ale i další témata, která se týkají jizev a šrámů i na lidské duši.
„Maminky tyto informace hledají, stejně jako reálné fotky toho, jak ženské tělo doopravdy po porodu vypadá. Ale jsou tam i další příběhy, o kterých by se mělo mluvit víc,“ zdůrazňuje.
Čtěte také
„Sebeláska je přijímat se takoví, jací jsme, což může udělat každý individuálně. Já jsem ale bohužel časem došla až k mentální anorexii.“
„Myslím, že dnešní dospívající to mají těžké, a to tehdy, pokud jsou v prostředí, které je pro ně toxické. Proto všem doporučuji, aby se obklopili hlavně těmi, kteří je mají rádi, a to i s jejich chybami,“ říká Kopicová.
Proč bychom měli v životě hledat spíš „to dobré“? Jak v praxi vypadá projekt Tělo s příběhem? Odpovědi nabízí Hovory Markéty Vozkové.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.