Petr Honzejk: Otevřená restaurace Šeberák je symbol zoufalství lidí z chaotismu vlády
Restauratér Jakub Obert otevřel pražskou hospodu Šeberák i přes vládní zákaz. Je samozřejmě snadné ho odsoudit. Restrikce proti koronaviru zachraňují lidské životy, je potřeba zabránit kolapsu zdravotnictví, podnikatelé to musí pochopit. Kdo to nerespektuje, je nemorální, společensky nebezpečný. Takže hygiena, policie, správní řízení, mastná pokuta. Ať si to ještě někdo zkusí.
Autor je komentátor Hospodářských novin
Související
-
Nesázela bych na to, že nové restrikce potrvají jen tři týdny, tvrdí ekonomka Nerudová
V pondělí večer zástupci vlády oznámili podobu dalších opatření pro boj s pandemií, která se v České republice začíná vymykat kontrole. Platit mají do 3. listopadu.
-
Jak pandemie koronaviru a opatření proti jeho šíření dopadají na hospody a restaurace?
Otevřeně se mluví o tom, že nemalá část hospod a restaurací ukončí provoz. Které to budou? Přijdou namísto nich nové? Připravil Václav Pešička.
-
Sice zbídačená a zbitá, ale poctivá česká hospoda to určitě přežije, soudí zástupce restauratérů
Restaurace jsou od středy zavřené. Vláda ale poměrně rychle od vyhlášení opatření schválila řadu podpůrných programů – například program Antivirus na podporu zaměstnanosti.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.