Pavel Novotný mluví jen o sobě, skoro explodoval, komentuje kongres ODS novinář Fendrych

20. leden 2020

Novinář Martin Fendrych se po revoluci, v 90. letech pohyboval v politice. Dnes dění na politické scéně pravidelně komentuje. 

Čtěte také

V době, kdy působil jako náměstek tehdejšího ministra vnitra Jana Rumla, hledal protiváhu života v politice ve víře.

„Jsem evangelík, tedy protestant. Když přijdete k nám do kostela, často a snadno se vám stane, že farář, který mluví, vám dá pořádně zabrat. Říká vám, co všechno děláte špatně. Zpětná vazba v kostele, když funguje, je právě proto důležitá. A snad vás nenechá, abyste vyrostl do nebe, když jste v nějaké silné pozici, abyste si moc nefoukal,” vysvětluje s úsměvem host Osobnosti Plus. 

„Víra vám dává jistý přesah nad věcmi a říká vám: svět není v pořádku, takhle to prostě je. A vy tu nejste proto, aby byl svět v pořádku, ale abyste vy byl v pořádku.”

ODS nehoří

„Petr Fiala (předseda ODS) je slušný a vzdělaný člověk. Jako premiér by se mně vlastně líbil. Na druhou stranu vidíte, že ve vedení strany jsou tři staří vlci, tři staří ódeesáci, kteří už nehoří. Pavel Novotný pak naopak skoro explodoval. Má to být ale konzervativní strana, a když tam vystoupí člověk, který celou dobu mluví jen sám o sobě, divím se, že dostal jako řadový místopředseda 103 hlasů,” vrací se novinář k právě uplynulému 29. kongresu ODS.

Poslechněte si celý rozhovor Barbory Tachecí, který jsme vysílali ještě před oznámením úmrtí dlouholetého člena ODS a předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Martin Fendrych okomentuje hledání nového ombudsmana i rezignaci a kauzu bývalé komunistky a spolupracovnice prokurátora Josefa Urválka Heleny Válkové.

autoři: Barbora Tachecí , kte

Související

  • Martin Fendrych: Diskomfort svobody

    Od května do listopadu jezdím do práce na kole. Pokud neleje jak z konve, vichřice neláme stromy, nebo nesněží. Bydlím v Praze, které vládnou řidiči, tak je to obča...

  • Martin Fendrych: Bez „dislike“ to nejde

    Každý den se na Facebook připojí skoro miliarda lidí po celém světě. Tahle obří sociální síť žije svým paralelním životem, je to „paralelní polis“ současnosti.

  • Martin Fendrych: Facebook a samota

    Četl jsem nedávno článek o osamělosti. Začínal takhle: „Zhruba třetina Čechů napříč celým věkovým spektrem se bojí osamělosti. Přitom naprostá většina z nich má mob...