Nová budova Vltavská filharmonie Praha? Jsem zvědavý na vítěze, ale tady se „hraje“ extraliga, říká architekt a člen výběrové komise Krupauer

18. duben 2022

„Jsem napnutý, zvědavý a už se nořím do návrhů, byť o nich nesmím mluvit. Ale už vím, z čeho se bude vybírat a bude to prima,“ popisuje přípravnou část výběrového řízení nového koncertního sálu Vltavská filharmonie Praha Martin Krupauer. Architekt a urbanista, spoluzakladatel ateliéru A8000 totiž bude mezi těmi, kteří 17. května rozhodnou. „Aby to byla pořádná architektura. Aby to byl po 120 letech konečně pořádný barák, protože podobný jsme dlouho ,nedali‘,“ dodává.

Čtěte také

„Do užšího výběru mezi 20 týmů se podařilo dostat až neskutečně několik základních směrů. Je tam velká pestrost a dost slavných českých i světových jmen. Myslím, že to snad ani nemohl být lepší mix. Budu zvědavý a hraje se tady extraliga,“ uzavírá.

Martin Krupauer zároveň říká, že Vltavská v pražských Holešovicích je úžasné a zároveň šílené místo. Má všechny technologické komplikace, na jaké si jen vzpomenete.

O tom, jestli se nová koncertní síň opravdu postaví, bude mluvit v pondělních Hovorech s Naděždou Hávovou.

autoři: Naděžda Hávová , lup
Spustit audio

Související