Mgr. Michaela Košťálová: O ženách v historii

8. prosinec 2011

Pořad Vstupte! bude tentokrát patřit celý ženám, které vstoupily do historie. Pozvání do studia přijala Mgr. Michaela Košťálová, která posouvá svým specifickým stylem historika z pozice strohého akademika. Své profesi propadla natolik, že dnes vlastní kabelku Emy Destinové či lorňon Růženy Šlemrové.

Jaké ženy patří do centra zájmu Michaely Košťálové? Jak vidí možnosti žen ovlivňovat svět? Čím je pro ni důležitá Pařížská třída? Nejen o tom bude řeč v pořadu Vstupte! s premiérou 8. prosince 2011 od 11 hodin.

Mgr. Michaela Košťálová se na Střední uměleckořemeslné škole věnovala oboru starožitník. Studia uzavřela prací „Nábytek a styl života v první polovině 19. století“. Od roku 2002 sbírala zkušenosti v galeriích a v roce 2006 absolvovala odbornou praxi v textilním depozitáři Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Ve stejné době začala studovat Dějiny umění a kultury na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy. Zaměřila se na umění 19. a 20. století a především monografie o osudech významných žen české historie.

V roce 2008 je označována za nejmladší odbornici na život a dílo Emy Destinové u nás, což v následujícím roce dokazuje obhajobou bakalářské práce „Sbírky Emy Destinové“. O životech žen publikuje řadu knih, své zájmy rozšířila o dějiny prvorepublikového filmu a také se věnovala historii a architektuře pražské Pařížské třídy, o které vypracovala v roce 2011 diplomovou práci. Při svém doktorském studiu se zaměřila na Národní divadlo v Praze.

Mgr. Michaela Košťálová ve studiu Leonarda

Zítra v pořadu Vstupte!
Láska, trochu vědecky. Právě takové téma zvolil pro své páteční autorské Vstupte! MUDr. František Koukolík. Více se dozvíte 9. 12. od 11 hodin.

autor: Adriana Krobová
Spustit audio

Více z pořadu