Je třeba vyhnat komunisty z veřejného prostoru, jinak nemůžeme jít dál, říká hudebník Koller
Hudebník a frontman kapely Lucie David Koller patří mezi občansky aktivní osobnosti české popkulturní scény. Politickou situaci reflektuje mnoha způsoby, například osvětou o době totalitních praktik. Tou je web určený především dětem a teenagerům ‚90 miliónů‘.
Název symbolizuje počet komunisty zmařených životů během jejich éry v patnácti nesvobodných státech. S reflexí a s aktuálním stavem společnosti Koller spokojený není.
Čtěte také
„Stát dělá všechno pro to, aby nebyla stávková pohotovost. Když se ohlédneme, 30 let po revoluci nám vládnou estébáci, udavači, komunisti a členové pofidérních bolševických organizací. Je to dost děsivé, malá stávka by neuškodila,“ komentuje.
Dokud tady budou
„Jsem občan a jde mně o to, aby systém, který je kolem nás, byl demokratický. Komunisti jsou pro mě nezákonná strana a dávno tady neměli být. Dokud komunisty nevyženeme z obecného prostoru a nevyrovnáme se s tím, nemůžeme jít dál,“ vysvětluje svou aktivitu.
Poslechněte si celý rozhovor Barbory Tachecí na téma komunismu, převratu a současnosti s jejím hostem. David Koller mimo jiné popíše svou návštěvu Hradu, smutnou situaci kultury a reprezentace obklopující sídlo prezidenta.
Související
-
Lidé zapomínají na to, co se za komunismu dělo. Podívejte, kdo je premiér, říká exposlanec Toman
S advokacií začínal koncem 80. let. Byl poslancem, poté se k profesi vrátil. Nyní je garantem projektu Advokáti proti totalitě. Moderuje Ivana Chmel Denčevová
-
Pádu komunismu nelitujeme, v hodnocení posledních 30 let se ale východoevropské země liší
Pádu komunismu lituje menšina respondentů, naopak většina je se změnami spokojená. Hodně občanů má ale obavy z budoucnosti.
-
Daniel Kroupa: Komunismus do muzea
Pražský magistrát připravuje zřízení Muzea paměti 20. století, které bude návštěvníkům připomínat zejména události spojené s obdobím nacistické okupace a s dobou komunismu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.