HLASUJTE: Sledujete protivládní demonstrace v Hongkongu? Co si o nich myslíte?

22. listopad 2019
Radiofórum

Hongkongem v současnosti zmítají rozsáhlé protivládní demonstrace. Začaly už v červnu, a to protesty proti návrhu zákona, který by umožňoval vydávání lidí podezřelých z trestných činů do pevninské Číny.

Čtěte také

Včera se po bouřlivých nepokojích otevřely školy, přitom na hongkongské polytechnické univerzitě, kterou minulé týdny obsadilo několik set studentů na protest proti místní vládě, zůstává asi stovka protestujících. Při nepokojích zemřeli nejméně dva lidé, přes 2 tisíce zraněných a 3 tisíce zatčených.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:

Sledujete v médiích protivládní demonstrace v Hongkongu, nebo ne? Slzný plyn a gumové projektily – jak vnímáte policejní zásahy proti demonstrantům?  A jak se podle vás bude situace v Hongkongu vyvíjet?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

autor: Český rozhlas Plus
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.