HLASUJTE: Přispějete na obnovu katedrály Notre-Dame i vy?

17. duben 2019
Radiofórum

Útěchu, rady, materiální pomoc i know-how nabízí světoví politici, milovníci umění a známé osobnosti v reakci na rozsáhlý požár katedrály Notre-Dame.

Považuji za úspěch, že se katedrála Notre-Dame nezřítila celá, říká mluvčí pražských hasičů

Pařížská katedrála Notre-Dame v úterý ráno

„Naše Paní v plamenech“ nebo „Tragická noc pro Chrám Matky Boží“ – tak zní titulky dnešních novin, které rozebírají požár v katedrále Notre-Dame v Paříži.

Symbol Paříže i celé Francie zachvácený plameny nenechal bez odezvy ani část české veřejnosti, alespoň podle reakcí na sociálních sítích. 

Významní francouzští podnikatelé už přislíbili darovat na obnovu požárem poničeného pařížského chrámu stovky milionů eur. 

Dnešní Radiofórum se vás ptá:  

Jak si vysvětlit reakce, které vyvolává obraz zkázy světově významné kulturní památky? Co obrovský zájem a vlna solidarity vypovídá o dnešní společnosti?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

autor: Český rozhlas Plus
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.