HLASUJTE: Jaký toaletní papír používáte?

28. březen 2019
Radiofórum

Vliv na ekologii má také to, jaký toaletní papír používáme. Výroba vícevrstvého běleného toaletního papíru zatěžuje životního prostředí a spotřebovává velké množství vody, surovin a energií.

Potrubí a čistírny odpadních vod ucpávají vlhčené toaletní papíry, vlhčené kapesníky a vlhčené ubrousky.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:  

Podle čeho vybíráte toaletní papír? Měli bychom se v rámci ekologie vrátit k těm na dotek méně příjemným, ale ekologickým papírům, nebo ne? Jaký je váš názor na vlhčený a parfémovaný toaletní papír? A ještě chyták: víte, jak správně třídit papírové ruličky od toaletního papíru?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

autor: Český rozhlas Plus
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.