David Klimeš: Držme palce ředitelům škol, aby zvládli další šílený půlrok
Naděje, že koronavirus v létě odjede někam na prázdniny a už se nevrátí, se nenaplnila. Připravujeme se na podzim, o kterém nikdo neví, co přinese. Jeden z nejnáročnějších úkolů čeká na školy a speciálně na ředitele, kteří musí uřídit vzdělání v podivném půlroce. Na místech, kde je vysoký výskyt nakažených, o nošení roušek nerozhodovala krajská hygiena, ale ředitel škol. To je absurdní – opravdu má vyhodnocovat zdravotnické riziko ředitel s aprobací třeba zeměpis, dějepis?
Autor je komentátor Aktuálně.cz
Související
-
Petr Holub: Do školy z ekonomických důvodů
Děti prý trpí tím, že nemohou do školy. Nejhůře na tom jsou žáci ze sociálně znevýhodněných rodin, kteří si bez rodičů nedokážou osvojit znalosti v koronavirové době.
-
Michal Komárek: Možnost se vzdělávat v bezpečí a ve vzájemné úctě je vlastně zázrak
Začátek mimořádného, koronavirem poznamenaného školního roku může být v něčem velkou inspirací. Nikoli snad přímo inspirací vzešlou z krize.
-
Petr Šabata: Koronavirus se projevil jako výborný reformátor vzdělávání
Nový koronavirus se ukázal být největším školským reformátorem od dob císařovny Marie Terezie, která zavedla povinnou školní docházku. Řečeno s nadsázkou.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.