Andrej Babiš: Pokud o tom nebudete psát, tak nikdo nezatěžuje nikoho

6. prosinec 2019
Výrok týdne

Krátce po středečním oznámení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, že v případě premiéra Andreje Babiše zrušil zastavení jeho stíhání v kauze Čapí hnízdo, odpovídal šéf hnutí ANO na otázky novinářů. 

Mimo jiné přivítal, že platí zastavení stíhání pro jeho rodinu. A odmítl případnou abolici od prezidenta Miloše Zemana. Celá kauza je podle něj vykonstruovaná a objevila se jen proto, že je v politice. Premiér Babiš ukázal i na média:

„Vy zatěžujete Českou republiku. Vy, hlavně Bakalova média. A vy poškozujete pověst naší země v zahraničí, protože ty vaše z kontextu vytržené nepravdy potom ty zahraniční jako Guardian to kopírují. A tím poškozujete naši pověst v zahraničí. Zahraniční politiky to vůbec nezajímá. Vůbec. Nikdy je to nezajímalo. Takže vy tady vytváříte tu atmosféru, dneska je třetí čtení nejdůležitějšího zákona tady a budete samozřejmě zase řešit Čapí hnízdo. Takže pokud o tom nebudete psát, tak nikdo nezatěžuje nikoho.“

Výrok týdne analyzují vedoucí Katedry marketingové komunikace a public relations FSV UK Denisa Hejlová a komentátor a předseda Syndikátu novinářů Adam Černý.

autoři: Jana Přinosilová , Jan Burda
Spustit audio

Související