Založila soukromou školku a školu. „Chtěla jsem, aby můj syn trávil čas smysluplně,“ říká Olivová
„Jsem přesvědčená o tom, že děti se učí od útlého věku, kdy nasávají jako houby a o tom, že se učí, ani nepřemýšlí. Prostě jen poslouchají, opakují. Učení cizího jazyka je nejlepší začít rozvíjet v tomto věku. A to tehdy v roce 2004 žádné školky nenabízely,“ vysvětluje Martina Olivová, proč se rozhodla založit mateřskou a pak i základní školu Magic Hill v Říčanech u Prahy.
K založení soukromých škol ji přivedla potřeba najít místo podle svých představ pro vlastního potomka.
Čtěte také
„Chtěla jsem se věnovat byznysu, zabývala jsem se marketingem a chtěla jsem, aby moje dítě ten čas, kdy bude mimo moji péči, využilo maximálně smysluplně. Aby se syn rozvíjel, aby měl pestrý program,“ vrací se Olivová do roku 2004.
„A když jsem dospěla do bodu, kdy jsem žádné takové zařízení ve svém okolí nenašla, tak jsem se rozhodla, že ho budu muset sama otevřít a zařídit.“
Dnes je o její školy velký zájem, tvrdí Olivová. „Společnost si zvykla na to, že existují alternativy k běžným státním školám a školkám. Vznikají nové, je tady mnoho různých alternativních proudů v pedagogice. A rodiče se snaží o školce a škole něco nejdřív zjistit. My máme převis zájemců, musíme si vést pořadník,“ říká.
Poslechněte si celé Hovory Vladimíra Kroce o tom, jak fungují soukromé školy a školky u nás.
Související
-
Martin Roman: Vize pro školství. Proč se děti naučí ve škole tak málo, když se toho učíme tolik?
Nejprve musíme zredukovat osnovy. Podívejte se na množství faktů v učebnici dějepisu nebo biologie, je nereálné, aby si student mohli takové množství učiva osvojit.
-
Škody se projeví, ale jsme schopní to vyrovnat. U nejmenších dětí na to máme devět let, věří ředitel
Žáci prvních a druhých tříd by se měli vrátit do škol 18. listopadu. Informace tentokrát přišly včas, shodují se řídící učitelé.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka