Z Brazilců dělám vodáky, „chlubí“ se bývalý kajakářský reprezentant Vaníček

15. srpen 2021

Náš bývalý kajakářský reprezentant Vít Vaníček se před 20 lety usadil v Brazílii, kde se oženil a založil sportovní agenturu a školu, kde Brazilce učí objevovat vodní sporty. Česko reprezentoval hlavně na maratonských tratích. 

Čtěte také

Do Brazílie ho zavedla láska. Portugalsky už uměl, a jako bývalý závodník byl na kosmopolitní život zvyklý. 

Jako vystudovaný ekonom váhal, jestli se raději nepustit do světa čísel, nakonec zvítězila láska ke sportování, které propadl už v mládí, a to k vodním sportům.

„Brazilci milují kolektivní sporty, hlavně fotbal, teprve s pandemií začali ve větším objevovat venkovní sporty. Cyklistiku nebo kanoistiku,“ radostně přiznává Vít Vaníček. Za největší úspěch pak považuje fotografie, které svému oblíbenému instruktorovi posílají jeho žáci, když projíždějí řeky a zátoky.

Jízda na kajaku

Poslechněte si celý rozhovor, který připravil Petr Vavrouška.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.