Vysoká škola hrou

4. leden 2011
Třetí dimenze

Moderní technologie umožnily vznik náročných studijních aplikací pro budoucí lékaře...

Velmi často se dnes diskutuje o problémech českého školství na všech stupních. V dnešní repríze Třetí dimenze se však budeme věnovat spíše pozitivnímu příkladu rozvoje nových výukových metod založených na moderních technologiích. Konkrétně jde o vzdělávání budoucích lékařů pomocí využití interaktivních simulací nebo obsáhlého sdílení dat. Projekty garantuje 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy.

Potřebují vysokoškoláci interaktivní výuku? Kdo se podílí na tvorbě výukových simulací? Pomůže interaktivita s prohloubením znalostí? Mohou podobné přístupy od základu změnit způsob výuky na vysokých školách? Jak se vyvíjí situace v této oblasti v zahraničí?

Luboš Veverka k tématu pozval MUDr. Jiřího Kofránka, CSc., vedoucího oddělení biokybernetiky a počítačové podpory výuky Ústavu patologické fyziologie 1. lékařské fakulty UK, MUDr. Martina Vejražku, člena koordinační rady projektu Mefanet, a Mgr. Bohumíra Gemrota, ředitele Výtvarné školy Václava Hollara v Praze.

Třetí dimenze začíná dnes ve 14.00.

Témata Třetí dimenze od 3. ledna do 7. ledna:

Pondělí: cesty české ústavnosti
Úterý: vysoká škola hrou
Středa: antičtí Římané na Moravě
Čtvrtek: Češi vládnou EUSO
Pátek: výchova dětí v Čechách

autor: Luboš Veverka

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.